۱۳۹۹-۰۷-۲۳ - ۷:۳۵

کمبود و گرانی مواد اولیه شیرینی فروشان

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی گفت: آرد مورد نیاز این صنف ۹۰ درصد گران و روغن مورد نیاز این بخش کاملا نایاب شده است.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛علی بهره مند  گفت: قنادی ها و شیرینی فروشی ها با مشکل کمبود و  افزایش شدید قیمت مواد اولیه مواجهند و این مسائل باعث تعطیلی برخی از واحدهای صنوفی شده است.

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی با اشاره به کمبود و گرانی روغن مورد نیاز این صنف افزود: ماه گذشته هر حلب روغن ۱۶ کیلویی به قیمت ۱۵۰ هزار تومان عرضه می شد اما اکنون قیمت این کالای مصرفی مخصوص شیرینی پزها به ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته ضمن اینکه در بازار کاملا نایاب شده است.

وی با اشاره به اینکه ستاد تنظیم بازار روز گذشته مصوب کرد تا ۲۰ هزار تن روغن خام برای تولید روغن مخصوص صنف و صنعت در اختیار کارخانجات قرار بگیرد، بیان داشت: امیدواریم با این مصوبه روغن مورد نیاز صنف قنادی و شیرینی فروشی تامین شود.

وی با اشاره به لزوم استفاده از آرد باکیفیت برای شیرینی پزی بیان داشت: قیمت هر کیسه آرد ۴۰ کیلویی مخصوص شیرینی پزی ماه گذشته ۱۵۰ هزار تومان بود که در ماه جاری با ۹۰ درصد افزایش قیمت آن به ۲۸۰ هزار تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی بیان داشت: با توجه به افزایش قیمت ارز قیمت برخی اقلام مورد نیاز شیرینی پزی از جمله  پودر کاکائو و پودر نارگیل ۲۰۰ درصد گران شده است.

بهره مند با بیان اینکه فعالان صنفی قنادی و شیرینی پزی با مشکلات زیادی روبرو هستند، گفت: از طرفی کمبود مواد اولیه آنها را وادار به تعطیلی می کند و از طرفی به دلیل مشکلات اقتصادی مردم تمایلی برای خرید این کالای مصرفی غیرضروری ندارند لذا با این شرایط سطح درآمد فعال این صنف به شدت کاهش یافته و حتی مجبور به تعدیل نیرو شده اند.

وی بیان داشت: علیرغم تمام مشکلات اقتصادی متاسفانه دولت در زمینه دریافت مالیات و حق بیمه کارگری هیچ گونه تسهیلاتی برای کارفرما قائل نیست.

 

منبع: فارس

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=10168
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)