۱۳۹۹-۰۷-۲۲ - ۱۲:۳۶

ساماندهی ۲۷۰ شغل کشاورزی در کشور

رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: ۲۷۰شغل کشاورزی در کشور ساماندهی و صاحب پروانه اشتغال می‌شوند و از این به بعد از کلیه مزایای مربوط به این بخش بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛امروز محمد شفیع‌ ملک‌زاده رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی در جلسه هیأت عالی نظارت بر اصناف کشاورزی ایران گفت: ۲۷۰ شغل کشاورزی در کشور ساماندهی می‌شود و از این به بعد این شغل‌ها هویت پیدا می‌کنند و صاحبان شغل هم پروانه اشتغال دریافت خواهند کرد.

وی درباره مزایای این پروانه گفت:از این به بعد کشاورزان می‌توانند از همه حقوق و مزایایی که به بخش کشاورزی تعلق می‌گیرد بهره‌مند شوند که متاسفانه تاکنون بهره‌برداران این بخش از این مزایا محروم بودند.

* اتاق اصناف کشاورزی تشکیل می‌شود

رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور توضیح داد: اتاق اصناف کشاورزی تشکیل می‌شود و هیأت عالی نظارت هم بر این اصناف نظارت می‌کنند. اعضای هیأت عالی نظارت ۱۶ نفر است که ۷ وزیر در آن جای دارند و وزیر جهاد کشاورزی، رئیس هیأت عالی نظارت است.

به گفته ملک‌زاده بسیاری از مسائل الگوی کشت و تائید محصولات سالم و گواهی شده با تشکیل اصناف و نظارت بر آن بسیار بهتر از گذشته خواهد بود.

وی در عین حال تاکید کرد که متاسفانه تاکنون کشاورزان هیچگونه هویت شغلی نداشتند و از مزایایی که دستگاه‌های مختلف برای این بخش در نظر گرفته بودند محروم می‌شدند. بیمه و ضمانت‌های بانکی مهمترین مشکل آنها بود که از این به بعد این مشکلات مرتفع خواهد شد.

رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور ادامه داد:‌ در ۱۰ سال گذشته اگرچه کشاورزان پروانه‌ای هم می‌گرفتند اما از خدماتی که مربوط به آن بود بی‌بهره بودند. با صدور پروانه های جدید خدمات بخش کشاورزی باید ساماندهی شود  و حقوق کسی تضییع نشود.

ملک‌زاده در عین حال تاکید کرد: آئین‌نامه جدید و اساسنامه آن آماده شده که پس از امضای ۷ وزیر از طریق وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ خواهد شد.

 امروز اولین جلسه هیأت عالی نظارت بر اصناف کشاورزی ایران در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

طبق دعوت قبلی خبرنگاران در این جلسه حضور پیدا کردند اما پس از ارائه مسائلی از سوی رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و قبل از صحبت‌های وزرا اعلام کردند که خبرنگاران جلسه را ترک کنند. بنابراین خبرنگاران از این جلسه هیأت عالی نظارت اطلاع دقیقی کسب نکردند.

 

منبع: فارس

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=10138
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)