۱۳۹۹-۰۷-۱۹ - ۱۰:۱۹

واردات کالاهای اساسی به کشور سرعت گرفت

تعداد ۱۵ فروند شناور حاوی ۵۸۶ هزار تُن کالای اساسی در حال تخلیه کالا بوده و ۱۰ فروند شناور حاوی ۵۸۴ هزار تُن اقلام اساسی منتظر پهلوگیری در لنگرگاه هستند.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛مهرداد ارونقی معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران با اشاره به پهلوگیری و تخلیه ۲۵ فروند شناور حاوی کالاهای اساسی در بنادر و گمرکات کشور  اعلام کرد: در حال حاضر، موجودی کالاهای اساسی در بنادر کشور معادل ۳ میلیون و ۴۰۲ هزار تن است که ذرت، با میزان ۱ میلیون و ۶۲۳ هزار تن در صدر اقلام اساسی قرار دارد.

شایان ذکر است دو میلیون و ۳۷۶ هزار تن از کالاهای اساسی در بندر امام خمینی (ره ) دپو شده است. همچنین، تعداد ۱۵ فروند شناور حاوی ۵۸۶ هزار تن کالای اساسی در حال تخلیه کالا بوده و ۱۰ فروند شناور حاوی ۵۸۴ هزار تن اقلام اساسی منتظر پهلوگیری در لنگرگاه می باشند.

ارونقی میزان موجودی کالاهای غیراساسی غیرکانتینری را ۳ میلیون و ۷۹۱ هزار تن برشمرد و افزود: دو میلیون و ۸۷ هزارتن از این اقلام در بندر شهید رجائی بندرعباس دپو شده و همانگونه که قبلاً نیز اعلام شده، برآورد صورت پذیرفته نشانگر این است که بیش از ۸۰ درصد این اقلام را مواداولیه، اجزاء و قطعات، تجهیزات مربوط و مواد واسطه ای مرتبط با خطوط تولید، همچنین ماشین آلات مربوط به واحدهای تولیدی و لوازم و تجهیزات مربوط به پروژه های راهبردی و ملی تشکیل می دهد.

معاون گمرک ایران تعداد کل کانتینرهای موجود در بنادر کشور را ۱۰۲ هزار تی.ای.یو برآورد و خاطر نشان کرد: این تعداد کانتینر، کل کانتینرهای موجود در بنادر کشور در رویه های مختلف را نشان می دهد، اما تعداد کانتینرهای پُر وارداتی بالغ بر ۳۰ هزار باکس کانتینر است که محتوی کالاهای اساسی از جمله برنج و اقلام غیراساسی هستند.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=10003
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)