۱۳۹۹-۰۷-۱۵ - ۸:۳۷
تولید قزل آلا به ۱۴۰ هزار تن می رسد؛

نرخ هر کیلو قزل آلا ۳۰ هزار تومان

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های ماهیان سردآبی گفت: امسال پیش بینی می‌شود که مجموع تولید قزل آلا به ۱۴۰ هزار تن برسد.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛آرش نبی زاده مدیر عامل اتحادیه تعاونی‎های ماهیان سردآبی با اشاره به اینکه جهش خاصی در تولید قزل آلا رخ نداده است، اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، رکود بازار و افزایش قیمت تخم چشم زده، تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل تفاوت چندانی ندارد‌.

او با اشاره به اینکه مشکلی از حیث تامین ماهی نداریم، افزود: در شرایط کنونی، نوسان قیمت نهاده‌ها نگران کننده است، به همین خاطر در سامانه بازارگاه ثبت نام کرده‌ایم‌ تا بخشی از نهاده‌ها از این طریق تامین شود.

نبی زاده از افزایش ۴۰ درصدی قیمت خوراک خبر داد و گفت: با استمرار روند افزایش قیمت نهاده‌ها، نرخ ماهی دستخوش تغییر خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: پیش بینی‌ها حاکی از آن است‌که تولید قزل آلا به ۱۳۵ تا ۱۴۰ هزار تن برسد.

او درباره آخرین وضعیت صادرات قزل آلا بیان کرد: بنابر درخواست کشورهای عربی، عراق و روسیه پیش بینی می‌شود که صادرات تا پایان سال به ۸ هزار تن برسد.

 

مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی قیمت فعلی هر کیلو قزل آلا سرمزرعه را ۲۹ تا ۳۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های حمل و نقل، هر کیلو قزل آلا با نرخ ۳۷ تا ۳۸ هزار تومان در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود و فروش با نرخ‌های بالاتر غیرمنطقی است.

نبی زاده در پایان عرضه مستقیم را یکی از راهکارهای کنترل قیمت در بازار اعلام کرد و گفت: با توجه به گران فروشی قزل آلا در برخی مغازه‌ها، عرضه مستقیم می‌تواند از سودجویی عوامل واسطه و دلال در بازار جلوگیری کند، هر چند بسیاری از غرفه داران به سبب نرخ پایین قزل آلا، از عرضه این محصول امتناع می‌کنند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=9876
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)