۱۳۹۹-۰۷-۱۵ - ۱۱:۰۸

ترامپ بیشتر از مسئولان کشورمان ارزش “فرش ایرانی” را می‌فهمد

رئیس مرکز ملی فرش ایران با انتقاد از نبود زیرساخت‌ها در صنعت فرش در کشور گفت: دومین کالای تحریم شده از سمت ترامپ فرش ایران بود که این نشان می‌دهد ارزش فرش ایران را ترامپ بیشتر از مسئولان کشور متوجه می‌شود‌.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛فرحناز رافع در جلسه مشترک کارگروه اقتصادی و اشتغال و توسعه صادرات استان زنجان که با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهور برگزار شد اظهار داشت: ما از معاون رئیس جمهور خواهشمندیم توجه ویژه‌ای به قشر قالیبافان داشته باشند و انتظارات آن‌ها را در حوزه وام کرونا محقق سازند و این قشر زحمتکش بتوانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به هویت ایرانی افزود: مهم‌ترین ویژگی و خصوصیت ایرانیان عشق به ائمه اطهار است و سپس علاقه به شعر و قالی چرا که در هر نقطه کشور، جامعه فعالان حوزه قالی به‌ شکل گسترده فعالیت می‌کنند اما این را باید بدانیم در صنعت فرش در بحث تامین مواد اولیه، عرضه و صادرات جای کار بسیار داریم.

رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه قالی می‌تواند موجبات اشتغال‌زایی را به وجود آورد گفت: در جهان امروز فرش ما کیفیت بالایی دارد اما ما نتوانسته‌ایم بازار را در دست بگیریم و عرضه مناسب داشته باشیم. دومین کالای تحریم شده از سمت ترامپ فرش بود که این نشان‌دهنده این است که ترامپ متوجه شد که فرش چقدر مهم است اما ما در ایران ارزش آن را نفهمیدیم.

وی با اشاره به مشکلات این حوزه تصریح کرد: عدم بسترسازی، عدم مدیریت در حوزه بازرگانی و بحث فروش و نبود هدایت تحصیلی سبب شدند یکی از سیاست‌های وزارتخانه، توسعه زیرساخت‌های حوزه فرش باشد چرا که برای حضور فعال فرش دستبافت در بازار و توسعه بازرگانی خارجی نیازمند زیرساخت‌های توسعه‌ایست.

 

رافع بیان اینکه پایانه صادراتی تخصصی یک کالا سبب نشان‌ داده شدن آن در جهان می‌شود افزود: قالیبافان و تولیدکنندگان زنجان کاهش پیدا کرده‌اند. اولویت در سازمان صمت مناطق محروم و کالاهایی است که دیده نشده‌اند که این مسئله دلیل برگزاری نمایشگاه تخصصی در کاسپین و راه‌اندازی پایانه فرش در زنجان است.

وی با اشاره به اینکه ۶۰۰ تاجر خارجی به این پایانه متصل هستند افزود: خواهشمندیم هرچه سریع‌تر گمرک، بیمه و نمایندگی استاندارد صادرات راه‌اندازی شده و بتوانیم برای کالاها گواهی اصالت صادر کنیم.

 

منبع: تسنیم

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=9886
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)