۱۳۹۹-۰۷-۱۳ - ۱۰:۱۱

مخالفت شدید وزارت جهاد کشاورزی با واردات میوه

مدیر کل دفتر امور میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد: وزارت جهاد کشاورزی ومعاونت باغبانی به شدت مخالف واردات همه انواع میوه است و اجازه نخواهد داد این اتفاق بیافتد.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛زهرا جلیلی مقدم، مدیر کل دفتر امور میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهادکشاورزی،  در مورد مجوز واردات همه انواع میوه ها گفت: ایران جزو بزرگترین تولید‌کنندگان میوه در دنیاست. سرانه تولید میوه در ایران دو نیم برابر سرانه تولید میوه در جهان است. از طرفی تنوع میوه در کشور داریم، انواع میوه‌های مربوط به مناطق سردسیر، معتدله، و مناطق نیمه گرمسیری و حتی مناطق گرمسیری رو در کشور داریم.

وی افزود: بنابراین نیازی به واردات میوه نیست. حتی در برخی میوه‌ها مازاد تولید داریم که ضروری است که برای صادرات آن برنامه ریزی کنیم.

جلیلی مقدم در مورد نظر وزارت جهاد کشاورزی در مورد واردات میوه گفت: وزارت جهاد کشاورزی، معاونت باغبانی با این موضوع به شدت مخالف است و اجازه نخواهد داد این اتفاق بیافتد. تنها ۴ میوه گرمسیری، که شرایط خاصی رو برای تولید می‌خواهند یعنی موز، انبه، آناناس، نارگیل وارد می‌شوند که آن هم به دنبال محدود کردن واردات  هستیم و برنامه‌ریزی برای افزایش تولید در داخل کشور رو در دست اقدام داریم.

این مقام مسئول تصریح کرد: ما بارها با واردات میوه مخالفت کرده‌ایم. واردات میوه، تحت هر عنوانی به صلاح نیست، ما برای برخی محصولات، مانند مرکبات، در کشور کمبود صنایع تبدیلی و تکمیلی وابسته داریم و ظرفیت خالی برای محصولات خارجی نداریم.

 

منبع: ایلنا

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=9770
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)