۱۳۹۹-۰۷-۰۷ - ۷:۵۴

تولید ۵ میلیون تن چغندرقند تا پایان امسال

مجری طرح چغندرقند وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد: در سال جاری بیش از پنج میلیون تن چغندرقند بهاره در کشور تولید می‌شود.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛«پیمان حصادی» با اشاره به دوره برداشت چغندرقند بهاره و بهره‌برداری از کارخانه‌های قند کشور از اواخر شهریورماه سال جاری در استان‌های غربی از جمله آذربایجان غربی، اردبیل گفت: تاکنون محصول بیش از یک هزار و ۱۰۰ هکتار از مزارع برداشت و حدود ۶۰ هزار تن چغندرقند با متوسط عیار قند بالای ۱۶ درصد، تولید و تحویل کارخانه‌های قند طرف قرارداد شده است.

مجری طرح چغندرقند وزارت جهاد کشاورزی افزود: با توجه به سطح قابل برداشت حدود ۹۹ هزار هکتاری چغندرقند بهاره کشور و وضعیت مطلوب اکثر قریب به اتفاق مزارع، پیش‌بینی می‌شود که در سال جاری بیش از پنج میلیون تن چغندرقند بهاره در کشور تولید و برای فرآوری و استحصال شکر، تحویل کارخانه‌های قند سراسر کشور شود.

به گفته حصادی، کشت چغندرقند پائیزه با شروع سال زراعی از مناطق جنوبی کشور (خوزستان)، آغاز شده است.

مجری طرح چغندرقند وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به کشت قراردادی چغندرقند مبتنی بر کشاورزی قراردادی گفت: همچنین تعامل خوبی با بخش‌های مختلف از جمله کارخانه‌های قند در زمینه تأمین و تدارک نهاده‌ها و سایر عوامل موثر در تولید در چغندرقند پائیزه در سطح کشور انجام شده و انتظار می‌رود کشت پائیزه چغندرقند سال جاری با استقبال خوب کشاورزان روبرو شود.

حصادی تصریح کرد: با توجه به بالا بودن میزان بهره‌وری تولید و آب در چغندرقند پائیزه، پیش‌بینی می‌شود ضمن صرفه‌جویی حدود ۱۴۰ میلیون متر مکعبی آب بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن چغندرقند پائیزه نیز تولید و تحویل کارخانه‌های قند شود.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=9500
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما