۱۳۹۹-۰۶-۰۴ - ۱۰:۱۷

صادرات مستمر میوه و تره‌بار ایران به کشورهای حوزه خلیج فارس

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: موقعیت جغرافیایی و استراتژیک بنادر شرق استان هرمزگان سبب شده تا ‌شاهد رونق صادرات کالاهای یخچالی و به طبع آن ارز‌آوری‌ باشیم.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛حمیدرضا محمدحسینی اظهار داشت: سرمایه‌گذاری در ایجاد پایانه‌های سرتینگ محصولات کشاورزی را می‌توان عامل مهمی در جهت توسعه تعاملات با بازارهای هدف قلمداد کرد.

 

وی افزود: ایجاد مشوق‌های از سوی وزارتخانه‌های مربوطه و همچنین کاهش فرآیندهای اداری می‌تواند ضمن تسریع در ارسال کالاها در جهت تعمیم و شناسایی بازارهای هدف فرصت‌های جدیدی را فراروی تجار و بازرگانان قرار دهد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر به اقدامات توسعه‌ای صورت گرفته در بنادر شرق استان اشاره کرد و گفت: در حوزه‌های لجستیکی با الحاق ۳ پست اسکله جدید و اصلاح ساختاری انبارهای دپو کالا ظرفیت بندر باهنر افزایش مطلوبی یافته است.

وی تصریح کرد: تحقق عواملی نظیر اجرای سیستم مدیریت ترافیک دریایی (vts ) که کاهش زمان انتظار کشتی‌ها از ۶ ساعت به ۲ ساعت را در برداشت و همچنین تامین نیروی انسانی ماهر در این حوزه توانسته‌ایم رتبه نخست از حیث صادرات کالاهای یخچالی را در بین بنادر کشور کسب کنیم.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنادر هرمزگان، محمد حسینی با بیان اینکه با اصلاح و توسعه خدمات بندری هم اکنون ۹۰ درصد میوه و تره بار توسط شناورهای فلزی و لندینگ کرافت و با استفاده از کانتینرهای یخچالی صادر می شود گفت: این اقدام چالش‌های که سال های گذشته در ارتباط با صادرات میوه و تره بار با ماندگاری کم پیش‌رو بود و سلامت محصولات را از بعد بهداشتی تهدید می‌کرد را برطرف کرده است.

 

منبع: تسنیم

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=8205
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)