۱۳۹۹-۰۶-۰۲ - ۱۳:۳۵

شاخص بورس روندی نزولی به خود گرفت

شاخص کل بورس درحالی که حدود دو هفته پیش مرز دو میلیون واحد را هم نیز رد کرده بود، روندی نزولی به خود گرفت؛ روندی که دامنه آن به امروز هم کشیده شد و با بیش از ۶۵ هزار واحد کاهش به کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد بازگشت.

 به گزارش “ عصر صنعت ” ؛ معاملات امروز (یکشنبه) بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با ۶۵ هزار و ۳۴ واحد کاهش، رقم یک میلیون و ۶۶۲ هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز با ۹۳۰۴ واحد نزول به رقم ۴۶۵ هزار و ۱۲۰ واحد رسید.
معامله گران امروز ۷۳۶ هزار معامله به ارزش ۸۹ هزار و ۹۷۴ میلیارد ریال انجام دادند.
صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت تهران، مخابرات ایران و س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بازار گذاشتند و فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران، بانک تجارت، پالایش نفت بندرعباس و سایپا نمادهای پربیننده این بازار بودند.

عقبگرد فرابورس به کانال ۱۷ هزار واحد
شاخص کل فرابورس نیز ۵۱۶ واحد کاهش یافت و رقم ۱۷ هزار و ۸۶۱ واحد را ثبت کرد.
در این بازار ۱۷۷ هزار معامله انجام شد که ۲۵ هزار و ۶۱۶ میلیارد ریال ارزش داشت.
پتروشیمی مارون، سنگ آهن گهر زمین، سرمایه گذاری صبا تامین، سهامی ذوب آهن اصفهان، بانک دی، پتروشیمی تندگویان و پتروشیمی زاگرس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.
لیست نمادهای پربیننده این بازار نیز از بانک دی، سهامی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، سرمایه گذاری صبا تامین، صنایع ماشین های اداری ایران، توسعه مولد نیروگاهی جهرم و س. توسعه و عمران استان کرمان تشکیل شده است.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=8113
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)