۱۳۹۹-۰۵-۲۸ - ۸:۲۴

رشد ۱۰۰ درصدی صادرات وزنی پسته

مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: آمارهای صادرات پسته و مغز پسته طی ۴ ماهه نخست سال جاری حاکی از جهش قابل توجه ارزشی و وزنی صادرات در این محصول استراتژیک بخش کشاورزی دارد.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛محمود بازاری با اعلام این خبر اظهار داشت: امسال بهترین شرایط برای صادرات محصولات کشاوزی ایران فراهم است. مشروط به اینکه سیاست‌ها و دستورالعمل‌های دستگاه‌های اجرایی هماهنگ با اهداف و سیاست‌های کلان صادرات غیرنفتی باشد.

وی افزود: صادرات پسته و مغز پسته طی ۴ ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۰۰ درصد رشد وزنی داشته است.

بازاری گفت: پسته ایران با طعم و کیفیت عالی به بیش از ۶۵ کشور دنیا صادر می‌شود که رقابت تنگاتنگی با پسته آمریکا داشته و در بازارهای شرق و جنوب شرق آسیا خریداران بسیاری دارد.

مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی تاکید کرد: صیانت از توسعه صادرات بخش کشاورزی به ویژه اقلام مهم خشکبار به خصوص پسته یکی از ضروری‌ترین موضوعاتی است که باید نمود و خروجی آن در هماهنگی برنامه‌ها و ضوابط دستگاه‌های اجرایی با اهداف و سیاست‌های کلان توسعه صادرات غیرنفتی بروز و ظهور داشته باشد.

وی یادآور شد: صادرات بخش کشاورزی برای حمایت و انگیزه تولید مهم است و هرگونه اعمال سیاست مخل این هدف‌گذاری موجب آسیب و خدشه به شاخص‌های اقتصادی این بخش خواهد شد.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=7909
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)