دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵

کرونا ۲۰۰ میلیارد دلار به گردشگری جهان ضرر زد

سازمان جهانی گردشگری اعلام کرد بین ژانویه تا آوریل ۲۰۲۰، ورودی گردشگران بین المللی ۴۴ درصد کاهش یافته که باعث از دست رفتن ۱۹۵ میلیارد دلار از درآمد گردشگری در جهان شده است.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛سازمان جهانی گردشگری اعلام کرد با فلج شدن سفرهای بین المللی به خاطر همه گیری ویروس کرونا، جریان گردشگری در چهار ماه اول سال جاری میلادی تقریبا نصف شده است.

ماه آوریل در حالی که می‌توانست طبق معمول فصل رونق گردشگری باشد، تبدیل به یک فاجعه شد. سازمان جهانی گردشگری تخمین می زند ورودی های بین المللی  ۹۷ درصد کاهش یافته باشد که بیشتر از ۴۰ درصد کاهش برآورد شده در ماه مارس است.

این سازمان اعلام کرد:« بین ژانویه تا آوریل ۲۰۲۰، ورودی گردشگران بین المللی ۴۴ درصد کاهش یافته که باعث از دست رفتن ۱۹۵ میلیارد دلار از درآمد گردشگری در جهان شده است».

سازمان جهانی گردشگری با بررسی آسیب های اقتصادی احتمالی از همه‌گیری ویروس کرونا، قبلا اعلام کرده بود محدودیت‌های سفر ۹۱۰ میلیارد تا ۱.۲ تریلیون دلار از درآمد بخش گردشگری کم می کند و ۱۲۰ میلیون شغل را در خطر قرار میدهد. حتی با در نظر گرفتن خوشبینانه‌ترین سناریوی احتمالی، گردشگری بین المللی ۵۸ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

 

زوراب پولولیکاشویلی، دبیرکل سازمان جهانی گردشگری گفت:« کاهش ناگهانی و شدید تعداد گردشگران، اشتغال و اقتصاد در این بخش را تهدید می کند. به همین دلیل از سرگیری گردشگری باید در اولویت قرار گیرد».

سازمان جهانی گردشگری که وابسته به سازمان ملل متحد است طی گزارش دیگری اعلام کرد در شرایطی که بخش گردشگری به آرامی فعالیتهای خود را از سر می گیرد، کشورها در حال برداشتن یا آسان کردن محدودیت ها هستند. طبق اطلاعات این سازمان، تعداد مقاصد گردشگری در سراسر جهان در حال حاضر به ۲۲ درصد رسیده است. این رقم ماه گذشته تنها ۳ درصد بود.

 

منبع: تسنیم

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=5911
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)